logo Facebook
i slova jsou činy

Volba členů Rady ČTK už dnes

05. června 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

Dnes po čtrnácté hodině bude volit Poslanecká sněmovna dva nové členy Rady České tiskové kanceláře. Jejich mandát začne nejdříve 21. června, tedy v den, kdy ve funkci skončí současný předseda rady Miroslav Augustin (nominovaný ANO) a Jakub Heikenwälder (KDU-ČSL). Poslanecké kluby do této volby navrhly čtyři kandidáty - Josefa Šlerku (Piráti a KDU-ČSL), Davida Soukupa (ANO), Michala Semína (SPD) a Tomáše Mrázka (ODS).

Josef Šlerka je vedoucím oboru Studia nových médií na Ústavu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Současně je i ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. David Soukup je zastupitelem hnutí ANO v Praze 3, kde pracuje ve výboru pro dotační politiku a v redakční radě Radničních novin. Letos neúspěšně kandidoval do Rady Českého rozhlasu. Novinář, komentátor a spisovatel Michal Semín je bývalý ředitel Občanského institutu a místopředseda Akce D.O.S.T. Tomáš Mrázek už v Radě ČTK jeden pětiletý cyklus působil, v jeho závěru byl předsedou rady.

Rada ČTK má sedm členů a je v současné době kompletní. Členy rady jsou vedle Augustina a Heikenwäldera také Petr Žantovský (ANO), Pavel Foltán (ANO), Jana Gáborová (SPD), Jaroslava Wenigerová (ODS) a Michaela Marksová Tominová (ČSSD).